Pornind de la discuția pe tema proiectului de lege a salarizării unice, pentru care unii bugetari au ieșit deja în stradă, ministrul Economiei a dezvăluit în direct la ”Botoșăneanul TV” că la instituția pe care o conduce sunt mai mulți angajați cu o retribuție mai mare decât a sa.
Dezvăluire la Botoșani despre ”bugetărimea” de la centru: Într-un minister, o mulțime de funcționari au lefuri mai mari decât ministrul – VIDEO
Notele editorului
Pornind de la discuția pe tema proiectului de lege a salarizării unice, pentru care unii bugetari au ieșit deja în stradă, ministrul Economiei a dezvăluit în direct la ”Botoșăneanul TV” că la instituția pe care o conduce sunt mai mulți angajați cu o retribuție mai mare decât a sa.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

