Pompierii buzoieni acționează pentru evacuarea apei din două gospodării, din Nehoiu, respectiv Râmnicu Sărat.  În urma averselor torențiale de la nivelul județului Buzău, pompierii au fost solicitați să intervină în două gospodării. Potrivit ISU Buzău, se acționează pentru evacuarea apei dintr-o locuință din localitatea Lunca Priporului, orașul Nehoiu și pentru evacuarea apei dintr-o gospodărie din …

Articolul Gospodării inundate în urma ultimelor ploi apare prima dată în Opinia Buzău.

Citește articolul complet pe Opinia Buzau →