Meteorologii estimează că următoarele patru săptămâni vor aduce temperaturi peste media obișnuită pentru această perioadă, în special în județele din vest și sud-vest. Potrivit prognozei publicate de ANM pentru perioada 8 iunie – 6 iulie, vestul țării va fi printre cele mai afectate de temperaturile ridicate, iar în unele intervale ploile vor fi mai puține […]

Citește articolul complet pe Expres de Banat →