Constănțenii și turiștii vor putea să se plimbe din nou pe bulevardul Tomis fără mașini în weekendul 6-7 iunie. Tronsonul cuprins între bulevardul Mamaia și strada Traian va fi transformat într-o zonă dedicată pietonilor, promenadelor și activităților în aer liber. Potrivit Primăriei Constanța, măsura are scopul de a oferi locuitorilor și vizitatorilor posibilitatea de a […]

Citește articolul complet pe Observator de Constanta →