Municipalitatea ploieșteană susține, sâmbătă, 6 iunie 2026, o nouă ediție a campaniei civice de ecologizare „Let’s Do It, Ploiești!”, parte din proiectul național „Let’s Do It, Romania!”, organizat de Asociația Antreprenorilor de Fapte Bune. Acțiunea din acest an vizează strângerea deșeurilor abandonate din vecinătatea străzilor Râfov și Corlătești, desfășurarea sa urmând să se adapteze condițiilor […]
Articolul Aproximativ 150 de voluntari curăță Ploieștiul sâmbătă, în cadrul campaniei „Let’s Do It, Ploiești!” apare prima dată în Observatorul Prahovean.

