Tot mai multe persoane află în urma unui control medical că au tensiunea arterială „peste 14”, adică o valoare sistolică mai mare de 140 mmHg. Deși această cifră poate părea doar ușor peste limitele normale, […]
Articolul Ce înseamnă dacă ai tensiunea peste 14? Semnalul pe care nu trebuie să-l ignori apare prima dată în CSID: Ce se întâmplă Doctore?.

