Apple a eliminat aplicația Max Messenger, susținută de statul rus, din App Store, au transmis dezvoltatorii pe 4 iunie. Platforma de mesagerie nu mai poate fi descărcată de utilizatorii noi, deși aplicațiile deja instalate continuă să funcționeze. Potrivit straitstimes, compania nu a oferit nicio explicație oficială pentru această decizie drastică. Aplicație de mesagerie dispare din […]

Citește articolul complet pe Capital →