Miercuri, Darius Vâlcov a părăsit Penitenciarul Focșani, fiind eliberat condiționat în urma unei decizii definitive a Tribunalului Vrancea. Fost primar al Slatinei și fost ministru al Finanțelor, Vâlcov a executat trei ani din pedeapsa de cinci ani primită în „Dosarul Tablourilor”.
Articolul Primele imagini cu Darius Vâlcov în libertate și declarațiile momentului: „Întreabă ANAF-ul. Totul a fost recuperat”. A ieșit zâmbind și a plecat întru-un Mercedes apare prima dată în Romania TV.

