Primăria Timișoara pregătește extinderea Căminului de Persoane Vârstnice „I.M. Klein” prin preluarea unui imobil al Arhiepiscopiei Timișoarei. Spațiul ar urma să fie folosit pentru dezvoltarea unor servicii de îngrijire paliativă de tip hospice, după negociere și aprobarea achiziției de către Consiliul Local.

Citește articolul complet pe Tion →