Sindicaliştii de la Sanitas protestează, miercuri, în faţa Guvernului Piaţa Constituţiei, nemulţumiţi de proiectul noii legi a salarizării. Ei cer respectarea drepturilor salariale, deblocarea angajărilor, eliminarea inechităţilor și dialog social „real” cu autorităţile. Consiliul Naţional al Sanitas a respins proiectul noii legi a salarizării, lege pe care o consideră profund defavorabilă angajaţilor din sistemele publice […]
Proteste Sanitas în București
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Sindicaliştii de la Sanitas protestează, miercuri, în faţa Guvernului Piaţa Constituţiei, nemulţumiţi de proiectul noii legi a salarizării. Ei cer respectarea drepturilor salariale, deblocarea angajărilor, eliminarea inechităţilor și dialog social „real” cu autorităţile. Consiliul Naţional al Sanitas a respins proiectul noii legi a salarizării, lege pe care o consideră profund defavorabilă angajaţilor din sistemele publice […]
Citește și aceste articole
Știrile Pro TV
Proteste față de legea salarizării. Sindicaliștii din Sănătate manifestează în fața Guvernului și Parlamentului
3 iunie 2026
Economica.net
Sindicaliştii de la Sanitas reiau protestele. Cer retragerea proiectului noii legi a salarizării
3 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

