Salvatorii au înlăturat mai mulți arbori doborâți în urma ploilor și rafalelor de vânt înregistrate pe parcursul zilei de ieri. De asemenea, aceștia au efectuat lucrări de tractare și deblocare a mijloacelor de transport, comunică MOLDPRES.

Potrivit Inspectoratului General pentru Situații de Urgență (IGSU), cele mai multe intervenții pentru defrișarea arborilor …

Citește articolul complet pe Moldpress - R. Moldova →