
Un program de mentorat derulat voluntar de 25 de IT-işti din judeţul Mureş, alături de 45 de elevi şi studenţi, se va finaliza cu lansarea unei aplicaţii care îşi propune reducerea risipei alimentare în restaurantele din Târgu Mureş, a informat, marţi, Asociaţia „We Care We Grow”. „Aplicaţia, creată de tinerii târgumureşeni cu ajutorul inteligenţei artificiale, …

