Relațiile dintre România și Federația Rusă au intrat într-o nouă etapă tensionată după deciziile anunțate vineri de autoritățile de la București, imediat după ședința Consiliului Suprem de Apărare a Țării (CSAT). Ministerul Afacerilor Externe a convocat de urgență ambasadorul Rusiei la București și i-a transmis o serie de măsuri drastice privind activitatea diplomatică rusă din […]

Citește articolul complet pe Jurnalul de Arges →