Norvegia intră sub „umbrela nucleară” a Franței: țara nordică va beneficia, dacă este cazul, de apărare cu arme nucleare din partea Parisului. Premierul norvegian a explicat că a semnat acordul pentru a descuraja agresiunea rusă. Între timp, Lituania a înființat o nouă unitate de luptă anti-drone. Acordul dintre Norvegia și Franța a fost semnat la […]

Citește articolul complet pe Europafm →