Tânăr de 19 ani, trimis în judecată după ce a lipit simboluri legionare și svastici în oraș. Procurorii acuză propagandă extremistă. Un tânăr în vârstă de 19 ani a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Ineu, fiind acuzat de răspândirea și deținerea de simboluri fasciste, legionare, rasiste și xenofobe. Potrivit […]
Articolul Propagandă extremistă în România: adolescent trimis în judecată apare prima dată în Sibiu 100.

