Printr-un comunicat de presă intitulat „Magistrații resping campania de stigmatizare dusă de Guvern pentru deturnarea vinovăției privind degradarea nivelului de trai al populației”, Înalta Curte de Casație și Justiție explică: „În contextul afirmațiilor lansate recent în spațiul public de reprezentanți ai Guvernului, prin care sunt vehiculate cifre alarmiste privind pretinse datorii față de sistemul judiciar, […]

Citește articolul complet pe Curentul →