Noua lege a salarizării reintroduce unitățile administrativ-teritoriale (UAT) într-o ierarhie națională clară de salarizare, punând capăt anomaliilor financiare din teritoriu, după aproape un deceniu în care autoritățile locale au fost scoase în afara grilei, arată economedia.ro. Ministrul interimar al Muncii, Dragoș Pîslaru, a explicat că această măsură repară o decizie politică controversată adoptată în anul […]
09:44 Legea salarizării. Primăriile revin în grila unitară, după un deceniu
Notele editorului
Noua lege a salarizării reintroduce unitățile administrativ-teritoriale (UAT) într-o ierarhie națională clară de salarizare, punând capăt anomaliilor financiare din teritoriu, după aproape un deceniu în care autoritățile locale au fost scoase în afara grilei, arată economedia.ro. Ministrul interimar al Muncii, Dragoș Pîslaru, a explicat că această măsură repară o decizie politică controversată adoptată în anul […]
Citește și aceste articole
Radio Infinit Gorj
Grilă de salarizare unitară la primării. ”Să sperăm că nu se ajunge la scăderi salariale”
26 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

