Caz scandalos într-o școală din Capitală! Elevilor de clasa I li s-au cerut 600 de lei de căciulă pentru organizarea unui eveniment la restaurant! Situația a fost semnalată Ministerului Educației de un deputat, potrivit căruia ”continuă să existe situații în care părinții sunt supuși unor presiuni directe sau indirecte pentru suportarea unor cheltuieli excesive asociate activităților școlare sau extracurriculare”.
Articolul SCANDALOS! O școală din București le-a cerut elevilor de clasa I câte 600 de lei, să-i scoată la restaurant! apare prima dată în Romania TV.

