Și vara aceasta, în fiecare duminică, Bulevardul Dacia devine locul perfect pentru mișcare, relaxare și timp petrecut împreună!
Ciprian Țurlea, viceprimar: ”Între orele 07:00 și 24:00, traficul auto va fi restricționat, iar bulevardul va aparține oamenilor:
plimbări, biciclete, role, joacă, sport, muzică și multă voie bună.
Redescoperim orașul mai liniștit, mai curat și mai aproape de oameni.
Fără claxoane. Fără grabă. Cu mai mult spațiu pentru comunitate și bucurie.

