Doi adolescenți de 16 ani au fost surprinși de polițiștii locali în timp ce desenau graffiti pe suprafețe din Parcul Arheologic din Constanța. Incidentul a avut loc pe 23 mai 2026, iar la fața locului au fost chemați și părinții acestora. Potrivit informațiilor transmise de Primăria Constanța, cei doi minori au fost sancționați contravențional conform […]
Prinși în timp ce desenau graffiti în Parcul Arheologic. Doi minori, amendați de Poliția Locală
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Doi adolescenți de 16 ani au fost surprinși de polițiștii locali în timp ce desenau graffiti pe suprafețe din Parcul Arheologic din Constanța. Incidentul a avut loc pe 23 mai 2026, iar la fața locului au fost chemați și părinții acestora. Potrivit informațiilor transmise de Primăria Constanța, cei doi minori au fost sancționați contravențional conform […]
Citește și aceste articole
Radio Constanta (Constanta)
CONSTANȚA: Adolescenți amendați pentru vandalizarea cu graffiti a unor suprafețe din Parcul Arheologic
25 mai 2026
Atac de Constanta
Poiția Locală Constanța – Amenzi de 1.500 de lei pentru doi minori prinși desenând graffiti pe domeniul public
25 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

