Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe ActiveNews →Moment istoric pentru Ortodoxia românească: S-a sfințit prima Catedrală ctitorită de români peste hotare, la Madrid
Notele editorului
Europarlamentarul Eugen Tomac a participat la Madrid, ca reprezentant al președintelui Nicușor Dan, la sfințirea primei catedrale ortodoxe ctitorite de români în afara granițelor țării.
Citește și aceste articole
eMaramures
Biserică românească sfințită în Germania, în prezența mai multor ierarhi ortodocși
15 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

