Muzeul de Arhitectură din România – MuzA, un proiect strategic al Ordinului Arhitecților din România (OAR), aflat sub Înaltul Patronaj al Președintelui României, va fi un muzeu călător, care va poposi în 11 „sedii”, începând din 11 iunie, timp de patru ani, în Capitală, dar și în alte nouă localități din țară, așa cum au detaliat reprezentanții OAR.
Primul „muzeu călător” din România, MuzA, își va deschide primele porți la Palatul Creditului Funciar Rural. După București, urmează alte zece „sedii”, timp de patru ani
Notele editorului
Muzeul de Arhitectură din România – MuzA, un proiect strategic al Ordinului Arhitecților din România (OAR), aflat sub Înaltul Patronaj al Președintelui României, va fi un muzeu călător, care va poposi în 11 „sedii”, începând din 11 iunie, timp de patru ani, în Capitală, dar și în alte nouă localități din țară, așa cum au detaliat reprezentanții OAR.
Citește și aceste articole
Jurnalul de Ilfov
Eveniment cultural dedicat memoriei și tradiției instituționale. 170 de ani de istorie a Jandarmeriei Române
20 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

