Vasile Bănescu, fost purtător de cuvânt al Patriarhiei Române, asimilează „sobornicitatea” Bisericii, cu un stabor al romilor. Actualul membru al CNA a răspuns, printr-un comentariu, provocării lansate de Ionuț Mavrichi, de a găsi un termen mai „geto-dacă” la termenul „sobornicească” din Crezul Ortodox. Vasile Bănescu a răspuns cu „Staboricesc”. Acest „dialog” vine în contextul în […]

Citește articolul complet pe R3media →