Ultimul transformator rămas întreg la CET Vest după incendiul din aprilie… a luat foc astăzi. Locuitorii din zonă au primit 3 mesaje Ro-alert. Sute de mii de bucureşteni se întreabă acum dacă la iarnă vor avea căldură şi apă caldă, dar autorităţile promit că dezastrul de azi nu va întârzia şantierul. Va fi gata tot în octombrie.

Citește articolul complet pe Observator News →