Miniștrii de externe ai NATO au încheiat vineri reuniunea de două zile desfășurată în Suedia, unde au stabilit principalele obiective de securitate ale alianței înaintea Summitului de la Ankara, programat pentru luna iulie. Secretarul general Mark Rutte a acuzat Iranul că folosește Strâmtoarea Ormuz ca instrument de presiune asupra economiei globale. NATO își încheie reuniunea […]
Strâmtoarea Ormuz, în prim-plan la summitul NATO de la Stockholm. Secretarul general acuză Iranul că folosește Ormuz ca instrument de presiune
Notele editorului
Miniștrii de externe ai NATO au încheiat vineri reuniunea de două zile desfășurată în Suedia, unde au stabilit principalele obiective de securitate ale alianței înaintea Summitului de la Ankara, programat pentru luna iulie. Secretarul general Mark Rutte a acuzat Iranul că folosește Strâmtoarea Ormuz ca instrument de presiune asupra economiei globale. NATO își încheie reuniunea […]
Citește și aceste articole
Știri Pe Surse
Miniștrii de externe ai NATO, reuniune în Suedia pe fondul schimbării poziției SUA
21 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

