Mai mulți cetățeni ai R. Moldova au fost contactați de escroci care, în schimbul unei sume de bani, au promis că vor facilita obținerea vizei și a unui loc de muncă în Finlanda, avertizează Ambasada Finlandei la Bucureşti. În acest context, instituția îndeamnă oamenii să fie vigilenți şi să nu plătească bani celor care le…

Citește articolul complet pe Ziarul de Garda →