Casa Artelor din Galaţi găzduieşte pe 29 mai 2026, începând cu ora 14:00, expoziţia „Arhetipuri feminine”, eveniment care reuneşte participanţi din cadrul a două centre universitare: Facultatea de Arte – secţia Arte Plastice-Pictură a Universităţii „Dunărea de Jos” din Galaţi şi Facultatea de Arte a Universităţii „Ovidius” din Constanţa. Expoziţia aduce în atenţia publicului lucrări […]
Articolul Expoziţia „Arhetipuri feminine”, organizată la Casa Artelor din Galaţi apare prima dată în Monitorul de Galati.

