Zilele caniculare, cu avertizări de Cod Roșu ale meteorologilor, nu par să-i fi speriat pe turiștii care au luat cu asalt litoralul românesc care înregistrează în acest weekend cel mai ridicat grad de ocupare de la începutul sezonului estival, fiind aşteptaţi aproximativ 90.000 de turişti, susţine Corina Martin, preşedintele Asociaţiei Patronale RESTO Constanţa şi secretar general al Federaţiei Patronatelor din Industria Ospitalităţii din România (FPIOR).

Citește articolul complet pe Wall-Street.ro →