Elevii nu mai vor de la politici simple lozinci electorale atunci când vine vorba despre educație. În contextul negocierilor pentru formarea noului Guvern al României și al unei crize politice care domină agenda publică, Consiliul Național al Elevilor (CNE) atrage atenția asupra faptului că educația riscă să rămână, din nou, în plan secund. Reprezentanții elevilor au transmis o scrisoare deschisă adresată viitorului Executiv, prin care solicită asumarea unor măsuri concrete pentru îmbunătățirea sistemului de învățământ.

Citește articolul complet pe Wall-Street.ro →