Cercetători din Londra au avertizat că 40% dintre plantele lumii sunt amenințate cu dispariția, dar tehnologia digitală ar putea contribui la salvarea unor specii. Ei susţin că au digitizat toate cele șapte milioane de exemplare de plante și fungi din colecțiile de la Kew. Oamenii de știință de la Grădinile Botanice Regale din Kew […]
Articolul 40% dintre plantele lumii, amenințate cu dispariția apare prima dată în Radio Romania Cluj.

