Aproximativ 15.000 de elevi care figurau înscriși în clasa a VIII-a la începutul anului școlar nu se regăsesc pe listele candidaților înscriși la Evaluarea Națională, potrivit datelor centralizate de Ministerul Educației. Această situație ridică semne de întrebare privind abandonul școlar, foarte ridicat în România. Conform statisticilor oficiale, peste 173.000 de elevi au început anul școlar […]
Articolul 15.000 de elevi lipsesc de la Evaluarea Națională apare prima dată în Ziar Gazeta de Cluj.

