Sibiul va marca la 1 iulie 2026 un secol de la dezvelirea Monumentului Ofițerilor Jertfiți pentru Întregirea Neamului, unul dintre cele mai importante monumente comemorative din România și singurul dedicat exclusiv ofițerilor căzuți în lupta pentru unitatea națională. Evenimentul aniversar va readuce în atenția publicului atmosfera patriotică a anului 1926Read More

Citește articolul complet pe Mesagerul de Sibiu →